Bajkoterapia

Metoda wykorzystywana do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Grupa docelowa: osoby pracujące (lub zamierzające pracować) z grupami w charakterze wychowawcy kolonijnego, pedagoga, psychologa i in.

Liczba uczestników: minimum 8 osób, maksimum 20 osób

Czas trwania: 8 godzin szkoleniowych

Inwestycja: 132 zł

• Rozwój dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
  • Strach i lęk występujące u dzieci – skąd się bierze, jakie są formy i objawy.
  • Lęk a bajka, czyli czego boją się dzieci i jak wykorzystać bajkę.
  • Biblioterapia – rola literatury w życiu dziecka.
  • Pojęcie bajkoterapii - jej założenia, rola i funkcje jakie pełni w dziecięcym świecie.
  • Rodzaje bajek terapeutycznych wykorzystywanych w praktyce dydaktyczno – wychowawczej.
  • Cechy charakterystyczne bajki.
  • Cele i zasady wprowadzania bajek terapeutycznych.
  • Przykładowe bajki terapeutyczne, scenariusze zajęć.
  • Bajkoterapia w pracy indywidualnej i grupowej.
  • Terapia przez baśń.
  • Wykorzystanie pacynki w pracy terapeutycznej.
  • Warsztat praktyczny – tworzenie bajek, tworzenie scenariuszy zajęć (przykładowe scenariusze), tworzenie pomocy dydaktycznych

maj

Brak wolnych miejsc