Dieta sensoryczna – wspieranie rozwoju pacjenta z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego

Podczas webinaru poruszone zostaną zagadnienia związane z definiowaniem pojęcia diety sensorycznej, podejmowanymi celami i elementami składowymi. Omówiona zostanie także diagnoza w kierunku ustalenia diety sensorycznej. Całość będzie połączeniem podstaw teoretycznych zagadnienia z wykorzystaniem tego w praktyce.

O prowadzącej:
dr n. hum. w zakresie pedagogiki Marta Wiśniewska

pedagog specjalny: oligofrenopedagog, logopeda, instruktor i terapeuty metody integracji sensorycznej. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w W-wie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2003 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną, ASD, zespołami neurologicznymi. Nauczyciel dyplomowany - specjalista w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 213 w Warszawie, wykładowca w Akademii Pedagogiki Specjalnej, na Uniwersytecie SWPS oraz w Ateneum-Szkoła Wyższa w Gdańsku, konsultant w Ośrodku Rozwoju Psychoruchowego IN-Senti i w Nieodpłatnym Punkcie Konsultacyjnym SI przy PSTIS. Autorka wielu publikacji poświęconych diagnozie i terapii dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, w tym Profilu Sensorycznego Dziecka oraz artykułów punktowanych (m.in. Psychiatria – Medycyna Praktyczna, Pediatra Polska, Postępy Neonatologii). Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się m.in. na diagnozie i terapii rozwoju dzieci z niepełnosprawnością intelektualną ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia nieprawidłowości procesów sensoryczno-motorycznych dla całościowego funkcjonowania, diecie sensorycznej, trudnych zachowaniach.

Więcej: https://pstis.pl/pl/html/index.php?str=podstrona_szkolenia-instruktorzy

• Dieta sensoryczna – definicja, cele, elementy składowe.
  • Diagnoza w kierunku ustalenia diety sensorycznej – poznanie profilu sensorycznego pacjenta.
  • Model 4 kwadrantów W. Dunn.
  • Dynamiczny model procesów sensorycznych i pasmo optymalnego zaangażowania w ocenie pacjentów z zaburzeniami modulacji.
  • Model S.T.E.P.S.I. jako próba rozumowania klinicznego w zaburzeniach modulacji.
  • Rola diety sensorycznej w pracy nad trudnymi zachowaniami.
  • Świadomość swoich stanów behawioralnych i kształtowanie zdolność do autoregulacji.
  • Programy domowe zgodne z wyłonionym profilem sensorycznym

Opłacone materiały szkoleniowe i zaświadczenia wysyłamy po odbytym webinarze, w dni robocze po godzinie 18:00 o ile zaksięgujemy wpłatę na koncie. Wpłaty dokonane od piątku (godz. 13:00) do niedzieli są księgowane w poniedziałek. Wysyłka następuje w poniedziałek wieczorem.