Kalendarz adwentowy nie musi być czekoladowy- propozycja ciekawych programów, aplikacji i narzędzi TIK, które można wykorzystać w pracy z dzieckiem z zaburzeniami

Opis szkolenia

Czy aplikacje, programy i narzędzia online mogą Ci pomóc w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami, czyniąc ją ciekawszą i bardziej efektywną? W jaki sposób, korzystając z narzędzi TIK, możesz tworzyć pomoce dydaktyczne na swoje lekcje? Odpowiedzi na te pytania poznasz podczas webinaru dr Marty Koplejewskiej.

Nowoczesne technologie informacyjne świetnie wspomagają terapię dzieci z różnymi dysfunkcjami. Dzięki umiejętnie dobranym aplikacjom, narzędziom i programom mogą stać się pomocne w usprawnianiu m.in analizy i syntezy wzrokowo-słuchowej, motoryki małej, integracji sensorycznej oraz orientacji przestrzennej.

W czasie webinaru poznasz bezpłatne narzędzia, które wykorzystasz w codziennej pracy i nauczysz się, jak przy ich pomocy tworzyć interaktywne pomoce dydaktyczne.

O prowadzącej:

dr Marta Koplejewska

Doktor w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Doktora obroniła na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Zainteresowania krążą wokół wykorzystania gier komputerowych w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Autor prekursorkiej pracy badawczej dotyczącej „Zastosowanie gier komputerowych w rozwijaniu zdolności poznawczych

dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym”.

Program

  • Omówienie wybranych bezpłatnych aplikacji, narzędzi i programów komputerowych usprawniających pracę z dzieckiem z niepełnosprawnością.
  • Skuteczność wykorzystania TIK w pracy nauczyciela.
  • Ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem TIK.
  • Tworzenie kart pracy dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami.


Po udziale w webinarium uczestnik może otrzymać zaświadczenie oraz materiały dodatkowe do wykorzystania w dalszej pracy zawodowej. Na prośbę uczestnika wystawiamy fakturę.

Zapraszamy również do dołączenia do grupy na facebook'u "Klub Rozwoju Inspiratora".

Koszt zaświadczenia to 12,30 zł, koszt materiałów to 24,60 zł.

Istnieje możliwość zakupu w pakiecie zaświadczenia oraz materiałów dodatkowych w kwocie 30 zł.

Numer konta:
11 2030 0045 1110 0000 0246 4580
Fundacja na rzecz rozwoju - Inspirator
Aleje Racławickie 44B/U1, 20-043 Lublin
Tytuł przelewu: (Imię i nazwisko osoby zapisanej na webinar) - tytuł webinaru
Kwota: zaświadczenie + materiał szkoleniowy - 30 zł
zaświadczenie - 12,30 zł
materiały szkoleniowe - 24, 60 zł

Opłacone materiały szkoleniowe i zaświadczenia wysyłamy w ciągu 7 dni po odbytym webinarze, w dni robocze po godzinie 18:00 o ile zaksięgujemy wpłatę na koncie.

Terminy szkolenia