Pakiet 3 za 2

"Tutoring w edukacji" prowadząca: dr hab., prof APS Anna Odrowąż - Coates
termin: 14.04.2020 g. 19:00

Podczas webinarium zaprezentowane zostaną koncepcje, formy i modele pracy metodą tutoringową w edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem roli peer-tutoringu czyli tutoringu koleżeńskiego (też rówieśniczego).

Omówione zostaną cele, procesy i możliwości zastosowanie tej metody w szkolnictwie w kontekście rozwoju kompetencji miękkich, myślenia krytycznego, autonomii, odpowiedzialności i zaangażowania uczących się oraz podniesienia satysfakcji uczestników procesu uczenia się. Ponadto zidentyfikowane zostaną wyzwania i pułapki w tutoringu koleżeńskim.

Na zakończenie omówione zostaną wybrane narzędzia wspomagające, dostępne online.

Prezentacja ta została zainspirowana przeglądem badań międzynarodowych, uczestnictwem w programie MNiSW „Mistrzowie dydaktyki 2019” poświęconym rozwojowi kompetencji tutorów oraz na podstawie doświadczeń nabytych podczas wieloletniej praktyki akademickiej, pracy ze studentami i pracownikami nauki, jak również pod wpływem obserwacji i doświadczeń własnych zdobytych w kraju i zagranicą.

"Specyficzne trudności w uczeniu się – jak pracować z dzieckiem?" prowadząca: dr Katarzyna Szostakowska

termin: 28.04.2020 g. 19:00

Webinarium będzie poświęcone charakterystyce specyficznych trudności w uczeniu się. Uczestnikom zostaną scharakteryzowane takie pojęcia jak: dysleksja, dysortografia, dysgrafia, dyskalkulia, niepowodzenia szkolne, Syndrom Nieadekwatnych Osiągnięć. Następnie zostanie przedstawione czym jest terapia pedagogiczna, kto w niej uczestniczy i czy rola rodzica podczas terapii jest istotna. Ostatnim punktem webinarium będzie przedstawienie przykładowych ćwiczeń, które usprawniają zaburzone obszary funkcjonowania dziecka przyczyniające się do pojawienia się specyficznych trudności w uczeniu się.

"Wczesne nauczanie języka angielskiego." prowadząca: dr Maja Wenderlich

termin: 19.05.2020 g. 19:00

Webinarium jest skierowane do osób chcących poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą nauczania języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Podczas spotkania on – line zostaną przedstawione podstawowe zagadnienia dotyczące specyfiki rozwoju małego dziecka w kontekście nauki języka obcego. Osoba uczestnicząca w webinarium pozna wybrane metody nauczania języka angielskiego najmłodszych.

Dowie się również, jakie są sposoby monitorowania postępów językowych dzieci. Na koniec porozmawiamy o tym, jakie kompetencje powinien posiadać nauczyciel małego ucznia.

Pakiet

3 x zaświadczenia o udziale + 3 x materiały szkoleniowe + 3x transkrypcja pytań zadanych podczas webinarium + bonus extra - inwestycja 61,50 zł