Ideą cyklu szkoleniowego poświęconego technikom pracy specjalistów jest pokazanie wachlarza możliwości, które urozmaicą proces wsparcia. Wzbogacą specjalistów o wiedzę i umiejętności z różnych podejść, aby zmaksymalizować skuteczność udzielanego wsparcia. Uczestnicy mogą skorzystać z pojedynczego szkolenia z konkretnej techniki lub też wybrać cały cykl edukacyjny. Pojedyncze szkolenie będzie się opierało na zasadzie minimum teorii maksimum techniki.
Dla kogo: psychologów, psychoterapeutów oraz wszystkich tych, którzy chcą rozwinąć swój warsztat pracy.
? Data: 27.05.2023 (sobota)
⏰ Godzina: 10:00 – 13:00 (3 godziny)
⭐ Technika “3 życzenia” – oparta na terapii ACT – o fuzji z myślami i procesie defuzji to refleksyjna i metaforyczna opowieść, która umożliwia doświadczenie procesu i skutków “sklejania się z myślami”, czyli fuzji poznawczej oraz stymuluje perspektywę odklejania się od myśli, czyli defuzję. Specjalistka w swojej praktyce często sięga po to ćwiczenie nie tylko w pracy indywidualnej, ale także w procesach grupowych. Kiedy? Na przykład kiedy słyszy o doświadczaniu poczucia braku kontroli, presji ze środowiska czy poczuciu bezradności, rezygnacji, przytłoczeniu myślami.
⭐ Ćwiczenie doświadczeniowe “kartka przy twarzy” – metafora walki z myślami i sposobów radzenia sobie to jedno z moich ulubionych ćwiczeń specjalistki, podłapane z wywiadu Russa Harrisa w temacie przekierowania klienta od samooceny do samo-akceptacji. Ćwiczenie prowadzi przez perspektywę fuzji, walki z myślami aż do oświadczenia metaforycznej reprezentacji akceptacji. Może stanowić fundament do wprowadzenia tematu akceptacji w pracę z klientem.
-
mgr Wiktoria Zielińska
Psycholożka, trenerka TUS. W pracy stawia na zasoby, a nie na problemy!
Ukończyła studia psychologiczne o specjalności psychologia dziecka, na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała na licznych stażach i praktykach m.in. w poznańskich szkołach podstawowych, klinikach i ośrodkach psychologicznych. Swoją wiedzę pogłębiała również tworząc i prowadząc projekty i szkolenia w ramach Projektu Strefa Młodzieży na Uniwersytecie SWPS. W Ośrodku Terapii poznawczych i Behawioralnych prowadzi spotkania indywidualne stacjonarne lub online oraz warsztaty. Poza OTPB, pracuje również w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu oraz prowadzę warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży w Domu Kultury Orle Gniazdo.
Pracuje z dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi, ale też z rodzicami. Skupia się na tym, jakie umiejętności możemy w sobie pielęgnować, a także jakich możemy się nauczyć, aby lepiej radzić sobie z odczuwanymi trudnościami.