Wszystkie ręce na pokład!

Są takie zdarzenia w życiu, które spadają na nas nagle, niezapowiedzianie, bez zaproszenia z naszej strony. Odejście osoby bliskiej jest zawsze ciosem, jeśli dodatkowo ta osoba jest czyimś mentorem, przewodnikiem, wsparciem, czy wzorem cios jest tym silniejszy. I tak niestety w listopadzie 2020 roku byliśmy zmuszeni pożegnać Profesora Piotra Francuza. Osobę, która pozostawiła w smutku nie tylko swoją rodzinę, ale wielu studentów, młodych naukowców, współpracowników z KUL. Był dla wielu z nas Mistrzem w swojej dziedzinie.

Krótka historia...

Po nagłym odejściu Profesora Piotra Francuza – wieloletniego pracownika Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w listopadzie, Fundacja na rzecz rozwoju – Inspirator grudniu 2020 roku podjęła inicjatywę na rzecz niepełnosprawnego syna Profesora – Bernarda Francuz.

Bernard choruje na mózgowe porażenie dziecięce (MPD). Do codziennego życia i funkcjonowania potrzebuje stałej opieki, systematycznej rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu. Dzięki wpłatom przez naszych darczyńców Bernard i jego rodzina mogła w końcu pozwolić sobie na zakup potrzebnego sprzętu, dzięki któremu codzienne czynności stały się prostsze:

• Napęd elektryczny do wózka inwalidzkiego E-mpulse R20
  • Etac Raiser Pro platforma jezdna do transferu
  • Etac raiser pas zabezpieczający
  • Wózek inwalidzki specjalny Comfort
  • Krzesełko prysznicowe Etac Swift
  • Miękka nakładka siedzisko Etac Swift
  • Podnośnik samochodowy Milford

Ten młody mężczyzna do codziennego życia i prawidłowego  funkcjonowania potrzebuje stałej opieki, systematycznej rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu (m.in. wózka). Pomimo różnych ograniczeń Bernard jest bardzo pogodnym człowiekiem, ma poczucie humoru, bardzo lubi żartować, uwielbia towarzystwo i wycieczki, zwłaszcza te rowerowe, które są możliwe dzięki specjalnemu rowerowi.

List intencyjny

Jako Fundacja podpisany został List intencyjny i poczynione odpowiednie kroki administracyjne, aby przeprowadzić zbiórkę. Wszelkie zebrane darowizny zostaną przeznaczone na rehabilitację Bernarda Francuza (w tym sprzęt) oraz koszty opieki nad nim. Zbiórka w dalszym ciągu trwa!

Stworzyliśmy specjalne konto, na które każdy może wpłacić dowolną kwotę. Nie muszą być to wielkie środki. Pamiętajmy proszę o tym, że nawet najmniejsze kwoty wpłaty znaczą. Dlatego szczerze zachęcamy i prosimy o dołączenie do tej formy pomocy w tej bardzo trudniej sytuacji.

Razem możemy więcej!

Dane do wpłat:

Fundacja na rzecz rozwoju – Inspirator
Nr konta: 66 1600 1462 1027 8870 2000 0004
Tytuł przelewu: Zbiórka dla Bernarda

W imieniu Fundacji na rzecz rozwoju – Inspirator, rodziny Francuz oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II bardzo dziękujemy za każdą kwotę wpłaconą dla Bernarda!