Uczestnictwo w tych spotkaniach pozwoli Ci poszerzyć zdobyte już umiejętności, lepiej zrozumieć potrzeby klienta oraz zwiększyć skuteczność Twojej pracy. Rozwój osobisty oraz dostęp do nowych źródeł wiedzy przekłada się na poprawę jakości wykonywanych obowiązków oraz zwiększenie satysfakcji z pracy jako psycholog.
Omawiane techniki pracy:
Praca ze zniekształceniami poznawczymi – identyfikacja i korygowanie myślowych błędów
Bezpieczne miejsce oraz pytanie o cud – obniżanie poziomu napięcia oraz doświadczanie ulgi objawowej
Technika “3 życzenia” oraz ćwiczenie doświadczeniowe “kartka przy twarzy” – techniki polegające na walce z myślami oraz sposobami radzenia sobie z nimi.
Tworzenia subsystemów – współczujące spojrzenie na pracę z dysfunkcjonalnymi myślami
Schemat Thomanna i fazy zmiany – metody ułatwiające pierwsze spotkanie z klientem
-
mgr Joanna Grela
Psycholożka, trenerka biznesu od 2006 roku, coach zespołowy i grupowy akredytowany przez ICF (Master Certified Coach). Współautorka podręczników "Coaching zespołowy” i „Coaching grupowy”. Twórczyni narzędzi rozwojowych „Zestawu Warsztatowego Zmień Perspektywę” i „Kart Ludzki Rozwój – Ludzka Zmiana”. Certyfikowana facylitatorka, moderatorka Design Thinking. Wykładowczyni Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego i WSPiA w Lublinie.
Miała przyjemność wspierać w rozwoju pracowników m.in. Billennium, Fundacja Aktywizacja, Kredyt Inkaso, Medisept, Modern Expo, Salony Muzyczne Riff, Spiżarnia, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, Time Trend, TUiR WARTA, WOLCO i wielu innych. Autorka artykułów publikowanych m.in. w magazynie „HR Business Partner” i „Personel Plus”.
Prowadzi bloga www.zmienperspektywe.pl, na którym propaguje profesjonalny coaching i "leadership po ludzku".
-
mgr Hanna Polak-Zając
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego (2001), członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Praktykuje od 2002 roku.
Ukończyła całościowe szkolenie z psychoterapii ericksonowskiej w Polskim Instytucie Ericksonowskim (zaśw.nr 77), w którym szkoli się i superwizuje od 2003 roku. Instytut posiada rekomendację The Milton H.Erickson Foundation INC Phoenix, Arizona, USA oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego www.p-i-e.pl
Posiada certyfikat Śląskiej Szkoły Psychoterapii (zaśw. nr 21). Ukończyła całościowe szkolenie I stopnia w Szkole Trenerów Fundacji „Gniazdo” rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Prowadzi psychoterapię indywidualną, terapię małżeństw i par. Pracuje z różnorodnymi grupami, prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i szkolenia. Oferuje wsparcie psychoterapeutyczne podczas leczenia niepłodności. Specjalizuję się także w hipnozie ericksonowskiej.
-
mgr Wiktoria Zielińska
Psycholożka, trenerka TUS. W pracy stawia na zasoby, a nie na problemy!
Ukończyła studia psychologiczne o specjalności psychologia dziecka, na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała na licznych stażach i praktykach m.in. w poznańskich szkołach podstawowych, klinikach i ośrodkach psychologicznych. Swoją wiedzę pogłębiała również tworząc i prowadząc projekty i szkolenia w ramach Projektu Strefa Młodzieży na Uniwersytecie SWPS. W Ośrodku Terapii poznawczych i Behawioralnych prowadzi spotkania indywidualne stacjonarne lub online oraz warsztaty. Poza OTPB, pracuje również w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu oraz prowadzę warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży w Domu Kultury Orle Gniazdo.
Pracuje z dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi, ale też z rodzicami. Skupia się na tym, jakie umiejętności możemy w sobie pielęgnować, a także jakich możemy się nauczyć, aby lepiej radzić sobie z odczuwanymi trudnościami.
-
mgr Małgorzata Skwierczyńska
Psycholożka, terapeutka poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji, psychotraumatolożka i terapeutka EMDR.
W zawodzie pracuje 6 lat. Posiada bogate doświadczenie zatrudnienia w następujących miejscach:- oddział psychiatryczny (całodobowy oddział ogólny oraz oddział dzienny);- jednostka wojskowej (wojska powietrzne, lądowe, a także jednostka zajmująca się turnusami rehabilitacyjnymi dla żołnierzy powracającymi z misji i służby na granicy);- zagraniczne misje wojskowe (Polski Kontyngent Wojskowy na Łotwie, IV, V, VII i VIII zmiana).W swojej pracy wykorzystuje trzecią falę terapii poznawczo – behawioralnej. Prowadzi terapię dla osób dorosłych i młodzieży od 13 roku życia. W pracy korzysta z dobrodziejstwa terapii akceptacji i zaangażowania oraz terapii schematu.
-
mgr Magdalena Staniek
Psycholożka i psychoterapeutka poznawczo-behawioralnym (certyfikat CTPB nr 37). Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Umiejętności psychoterapeutyczne zdobywała w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie - ukończyła specjalistyczne szkolenie z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej osób dorosłych (zorganizowane przez CTPB we współpracy z Oxford Cognitive Therapy Centre), szkolenie z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży oraz szkołę terapii schematu. Ponadto uczestniczyła w szkoleniach i warsztatach z interwencji kryzysowej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz świadczenia pomocy psychologicznej przez Internet.
Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz International Society of Schema Therapy.