Powróć do moich kursów
Current Status
Not Enrolled
Price
Wewnętrzny
Get Started
This szkolenie is currently closed
Szkolenie
Autor

Ideą cyklu szkoleniowego poświęconego technikom pracy specjalistów jest pokazanie wachlarza możliwości, które urozmaicą proces wsparcia. Wzbogacą specjalistów o wiedzę i umiejętności z różnych podejść, aby zmaksymalizować skuteczność udzielanego wsparcia. Uczestnicy mogą skorzystać z pojedynczego szkolenia z konkretnej techniki lub też wybrać cały cykl edukacyjny. Pojedyncze szkolenie będzie się opierało na zasadzie minimum teorii maksimum techniki.

Dla kogo: psychologów, psychoterapeutów oraz wszystkich tych, którzy chcą rozwinąć swój warsztat pracy.

⭐️ Bezpieczne miejsce – jest ericksonowską techniką zawierającą elementy hipnozy, pomagającą przywracać poczucie bezpieczeństwa, mającą możliwość obniżania poziomu napięcia, przywracającą zdolność regulacji układu nerwowego. Moi pacjenci i pacjentki bardzo lubią tą technikę, często dzięki niej po raz pierwszy od dawna zaczynają czuć wewnętrzny spokój, znika napięcie w ciele, pojawia się  odczucie ulgi, przyjemności, wraca nadzieja na lepszą przyszłość. Dzięki temu doświadczeniu odzyskują dostęp do swoich dobrych wspomnień, odblokowują kontakt z tym, co im pomaga, ze swoimi zasobami. To wszystko pomaga odzyskiwać poczucie wpływu i kontroli nad swoim życiem. Uświadamiają sobie, dzięki doświadczeniu tego stanu, że mogą czuć się dobrze i mają na to wpływ. Dodatkową korzyścią jest to, że mogą samodzielnie korzystać z niej poza sesjami.

⭐️ Pytanie o cud – jest techniką niezwykle przydatną dla początkujących jak i doświadczonych terapeutów i terapeutek, głównie wykorzystywaną  w początkowym etapie psychoterapii, w fazie zawierania kontraktu. Pomaga przenieść uwagę z rozmowy o problemie do skupienia się na upragnionym celu, który jednocześnie jest mierzalny behawioralnie, istotny i możliwy do osiągnięcia. Zawiera w sobie takie elementy podejścia ericksonowskiego jak kierowanie i ogniskowanie uwagi na przyszłościzasiewanie, a w dalszej pracy ułatwia poszukiwanie zasobów.  Sama stosuję ją od wielu lat i nadal doceniam jej moc i pozytywny wpływ na pacjentki i pacjentów.  Przez lata pracy rozwijałam ją, modyfikowałam, rozszerzałam, uzupełniając o inne obszary, w tym elementy pracy z ciałem w psychoterapii (np. psychodramę, w tym monodramę, mindfulness, Somatic Expieriencing), pracę z symbolami, pracę z rysunkiem, metaforą, starając się za każdym razem dostosować ją do konkretnej osoby korzystającej z terapii. Na webinarze podzielę się praktycznymi sposobami pracy terapeutycznej i wskazówkami, jak łatwo stosować tą technikę i modyfikować ją dla różnych osób. Dzięki temu uzyskacie wiedzę, jak już nawet na pierwszej konsultacji zapewnić pacjentom możliwość doświadczenia ulgi od objawów, które sprowadziły ich do nas, jak wzmocnić nadzieję, tak ważną na początkowym etapie terapii (de facto ważną dla obu stron procesu terapeutycznego), jak zogniskować uwagę na celu i jak w ciekawy i kreatywny sposób pracować nad celem terapii, jednocześnie pomagając w odnajdywaniu motywacji do pracy nad nimi.

 • Card image cap
  mgr Hanna Polak-Zając

  Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego (2001), członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Praktykuje od 2002 roku.

  Ukończyła całościowe szkolenie z psychoterapii ericksonowskiej w Polskim Instytucie Ericksonowskim (zaśw.nr 77), w którym szkoli się i superwizuje od 2003 roku. Instytut posiada rekomendację The Milton H.Erickson Foundation INC Phoenix, Arizona, USA oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego www.p-i-e.pl

  Posiada certyfikat Śląskiej Szkoły Psychoterapii (zaśw. nr 21). Ukończyła całościowe szkolenie  I stopnia w Szkole Trenerów Fundacji „Gniazdo”  rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

  Prowadzi psychoterapię indywidualną, terapię małżeństw i par. Pracuje z różnorodnymi grupami, prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i  szkolenia. Oferuje wsparcie psychoterapeutyczne podczas leczenia niepłodności. Specjalizuję się także w hipnozie ericksonowskiej.