Powróć do moich kursów
Current Status
Not Enrolled
Price
Wewnętrzny
Get Started
This szkolenie is currently closed
Szkolenie
Autor

Ideą cyklu szkoleniowego poświęconego technikom pracy specjalistów jest pokazanie wachlarza możliwości, które urozmaicą proces wsparcia. Wzbogacą specjalistów o wiedzę i umiejętności z różnych podejść, aby zmaksymalizować skuteczność udzielanego wsparcia. Uczestnicy mogą skorzystać z pojedynczego szkolenia z konkretnej techniki lub też wybrać cały cykl edukacyjny. Pojedyncze szkolenie będzie się opierało na zasadzie minimum teorii maksimum techniki.

Dla kogo: psychologów, psychoterapeutów oraz wszystkich tych, którzy chcą rozwinąć swój warsztat pracy.

? Data: 03.04.2023 (poniedziałek)
⏰ Godzina: 17:00 – 20:00 (3 godziny)

⭐ Wprowadzenie automonitoringu jedzenia jest drugą techniką pracy, kluczową w pierwszym etapie terapii. Pozwala z jednej strony terapeucie na wgląd w odżywianie pacjenta. Z drugiej strony dostarcza innych ważnych danych: czy pacjent je regularnie, w jakich miejscach, z jakimi osobami, czy ma poczucie sytości, czy stosuje strategie kompensacyjne (jak wymioty czy środki przeczyszczające) i co myśli w sytuacjach jedzenia. Zgoda na prowadzenie automonitoringu jedzenia w czasie rzeczywistym, to również zgoda pacjenta na podzielenie się z terapeutą kontrolą nad jedzeniem. Automonitoring jedzenia prowadzony w czasie rzeczywistym jest często przez pacjenta postrzegany jako żmudny, obciążający a nawet wstydliwy. Przekonanie pacjenta do prowadzenia automonitoringu i wspólnego omawiania notatek jest kluczowym zadaniem terapeuty w pierwszej fazie terapii zaburzeń odżywiania.

⭐ Wdrożenie pomiarów wagi zakłada pomiary wagi przeprowadzane z pacjentem na sesji w gabinecie. Pacjent jest zobowiązany porzucić sprawdzanie masy ciała poza gabinetem. Służy to z jednej strony temu, by samodzielne pomiary wagi nie generowały lęku pacjenta pomiędzy sesjami jak również nauki wraz z terapeutą prawidłowego interpretowania wskazań wagi. Pacjenci na wskazaniach wagi często opierają cały swój dzień i samoocenę, wobec tego przekonanie ich do jednego pomiaru na tydzień nie zawsze bywa proste.

 • Card image cap
  mgr Anna Murawska

  Dyplomowana psycholożka ze specjalnością sportu, psychoterapeutka w trakcie 4 letniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej w akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej ośrodku.

  W pracy terapeutycznej korzysta z technik poznawczo-behawioralnych, elementów Terapii Akceptacji i zaangażowania (ACT) oraz dialogu motywującego. Korzysta również w pracy terapeutycznej z terapii schematów.

  Specjalizuje się w terapii indywidualnej młodzieży oraz dorosłych zmagających się z zaburzeniami odżywiania, w tym szczególnie w temacie anoreksji. Pracuje również z grupami terapeutycznymi.

  Obszary działania specjalisty to:

  • zaburzenia odżywiania, w szczególności anoreksja, zachowania anorektyczne i anoreksja bulimiczna,
  • terapie rodzinne z nastolatkiem w zaburzeniach odżywiania i jego środowiskiem rodzinnym,
  • praca nad niską samooceną,
  • praca terapeutyczna nad regulacją emocjonalną,
  • depresja,
  • grupy wsparcia dla rodziców nastolatków z zaburzeniami odżywiania,
  • grupowa terapia poznawczo-behawioralna anoreksji dla nastolatek,
  • warsztaty z dialogu motywującego dla rodziców

  W terapii specjalizuje się w leczeniu osób z zaburzeniami odżywiania oraz chorobami metabolicznymi w których psychodietetyka i psychoedukacja podnoszą komfort życia. Współpracuje terapeutycznie oraz psychodietetycznie z osobami, które pragną zmienić swoje codzienne nawyki, również żywieniowe. Pracuje również z młodzieżą i dziećmi uprawiającymi sport.