Powróć do moich kursów
Current Status
Not Enrolled
Price
Wewnętrzny
Get Started
This szkolenie is currently closed
Szkolenie
Autor

Ideą cyklu szkoleniowego poświęconego technikom pracy specjalistów jest pokazanie wachlarza możliwości, które urozmaicą proces wsparcia. Wzbogacą specjalistów o wiedzę i umiejętności z różnych podejść, aby zmaksymalizować skuteczność udzielanego wsparcia. Uczestnicy mogą skorzystać z pojedynczego szkolenia z konkretnej techniki lub też wybrać cały cykl edukacyjny. Pojedyncze szkolenie będzie się opierało na zasadzie minimum teorii maksimum techniki.

Dla kogo: psychologów, psychoterapeutów oraz wszystkich tych, którzy chcą rozwinąć swój warsztat pracy.

? Data: 27.05.2023 (sobota)
⏰ Godzina: 10:00 – 13:00 (3 godziny)

⭐ Technika “3 życzenia” – oparta na terapii ACT – o fuzji z myślami i procesie defuzji to refleksyjna i metaforyczna opowieść, która umożliwia doświadczenie procesu i skutków “sklejania się z myślami”, czyli fuzji poznawczej oraz stymuluje perspektywę odklejania się od myśli, czyli defuzję. Specjalistka w swojej praktyce często sięga po to ćwiczenie nie tylko w pracy indywidualnej, ale także w procesach grupowych. Kiedy? Na przykład kiedy słyszy o doświadczaniu poczucia braku kontroli, presji ze środowiska czy poczuciu bezradności, rezygnacji, przytłoczeniu myślami.

⭐ Ćwiczenie doświadczeniowe “kartka przy twarzy” – metafora walki z myślami i sposobów radzenia sobie to jedno z moich ulubionych ćwiczeń specjalistki, podłapane z wywiadu Russa Harrisa w temacie przekierowania klienta od samooceny do samo-akceptacji. Ćwiczenie prowadzi przez perspektywę fuzji, walki z myślami aż do oświadczenia metaforycznej reprezentacji akceptacji. Może stanowić fundament do wprowadzenia tematu akceptacji w pracę z klientem.

  • Card image cap
    mgr Wiktoria Zielińska

    Psycholożka, trenerka TUS. W pracy stawia na zasoby, a nie na problemy!

    Ukończyła studia psychologiczne o specjalności psychologia dziecka, na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała na licznych stażach i praktykach m.in. w poznańskich szkołach podstawowych, klinikach i ośrodkach psychologicznych. Swoją wiedzę pogłębiała również tworząc i prowadząc projekty i szkolenia w ramach Projektu Strefa Młodzieży na Uniwersytecie SWPS. W Ośrodku Terapii poznawczych i Behawioralnych prowadzi spotkania indywidualne stacjonarne lub online oraz warsztaty. Poza OTPB, pracuje również w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu oraz prowadzę warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży w Domu Kultury Orle Gniazdo.

    Pracuje z dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi, ale też z rodzicami. Skupia się na tym, jakie umiejętności możemy w sobie pielęgnować, a także jakich możemy się nauczyć, aby lepiej radzić sobie z odczuwanymi trudnościami.