Powróć do moich kursów
Current Status
Not Enrolled
Price
Wewnętrzny
Get Started
This szkolenie is currently closed
Szkolenie
Autor

Ideą cyklu szkoleniowego poświęconego technikom pracy specjalistów jest pokazanie wachlarza możliwości, które urozmaicą proces wsparcia. Wzbogacą specjalistów o wiedzę i umiejętności z różnych podejść, aby zmaksymalizować skuteczność udzielanego wsparcia. Uczestnicy mogą skorzystać z pojedynczego szkolenia z konkretnej techniki lub też wybrać cały cykl edukacyjny. Pojedyncze szkolenie będzie się opierało na zasadzie minimum teorii maksimum techniki.

Dla kogo: psychologów, psychoterapeutów oraz wszystkich tych, którzy chcą rozwinąć swój warsztat pracy.

? Data: 24.04.2023 (poniedziałek)
⏰ Godzina: 17:30 – 20:30 (3 godziny)

⭐ Technika “5 wydarzeń z życia”- oparta na modelu DNA-V skierowanym do pracy z dziećmi i młodzieżą a wywodzącym się z terapii ACT. Model pozwala na trenowanie 4 kluczowych życiowych umiejętności jakimi są:

 • Odkrywca, czyli zdolności eksplorowania, budowania nowych wzorców zachowania, szukania nowych rozwiązań;
 • Nawigator, czyli zdolności wglądu do emocjonalnego świata wewnętrznego, przeżyć fizycznych;
 • Administrator, czyli zdolności korzystania ze swojego wewnętrznego systemu reguł i zasad; zaglądania do świata myśli, poszukiwania ich funkcji;
 • V wartości, czyli świadomość tego co nadaje życiu sens, co jest najważniejsze; to umiejętność podejmowania świadomych decyzji zgodnych ze sobą.

Technika sama w sobie jest bardzo uniwersalna i może być wykorzystywana zarówno na początku procesu (na przykład do konceptualizacji) albo w trakcie pracy przy jakiejś konkretnej napotkanej u klienta trudności (np. praca z natrętnymi myślami, redukcja objawów stresu). Przede wszystkim pozwala ono stymulować rozwój wymienionych wyżej kluczowych umiejętności DNA-V. ⭐ Yesing, czyli Tak i… – oparta na terapii ACT, to technika wykorzystująca umiejętności odzwierciedlania, parafrazowania, szukania “na co klient nie ma zgody” oraz stymulowania kreatywnego braku nadziei. Przede wszystkim technika opiera się na tym, by jako osoba prowadząca ćwiczenie przyjąć postawę otwartą po to by płynnie i harmonijnie podążać za klientem, umożliwiając mu zbliżanie się do warunków życia opartych na wartościach. Pomaga wybierać uważność na emocje i myśli oraz zrezygnować z walki na rzecz postawy akceptacji.

 Pozostań z nami na bieżąco i dołącz do wydarzenia na Fecebook’u ?

 • Card image cap
  mgr Wiktoria Zielińska

  Psycholożka, trenerka TUS. W pracy stawia na zasoby, a nie na problemy!

  Ukończyła studia psychologiczne o specjalności psychologia dziecka, na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała na licznych stażach i praktykach m.in. w poznańskich szkołach podstawowych, klinikach i ośrodkach psychologicznych. Swoją wiedzę pogłębiała również tworząc i prowadząc projekty i szkolenia w ramach Projektu Strefa Młodzieży na Uniwersytecie SWPS. W Ośrodku Terapii poznawczych i Behawioralnych prowadzi spotkania indywidualne stacjonarne lub online oraz warsztaty. Poza OTPB, pracuje również w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu oraz prowadzę warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży w Domu Kultury Orle Gniazdo.

  Pracuje z dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi, ale też z rodzicami. Skupia się na tym, jakie umiejętności możemy w sobie pielęgnować, a także jakich możemy się nauczyć, aby lepiej radzić sobie z odczuwanymi trudnościami.